26 juli 2022

Finalhästar GTYT - se vilka som deltar

Nu är det klart vilka 4-åringar, 5-åringar samt 6-åringar som via kvaltävlingarna kvalificerat sig till finalen. I följande tabeller kan du ta del av vilka som kvalificerat sig till finalen.

Resultatsammanställning, 4-åriga hästar

1. Jonas Rinné Åby Ridklubb, Cibell Z
2. Pontus Lidsell Anebyortens Ridklubb, He's Mexico (SWB)
3. Joel Andersson Strömsholms Ridsportförening, Amaretti HH (SWB)
4. Sussie Blomqvist Kungsbacka Ridklubb, All Shook Up (SWB)
4. Daniella Sjöholm Vikbolandets Ryttarförening, Jonsberg I Like (SWB)
6. Sofia Rundcrantz Nääs Hästsportförening, Duana DK
7. Matilda Pettersson Strömsholms Ridsportförening, Elevatore MR (SWB)
8. Melina Lundberg Kungsbacka Ridklubb, La Veille de Pâques (SWB)
9. Sandra Jacobsson Halmstads Fältrittklubb, High Opportunity (SWB)
10. Björn Svensson Åby Ridklubb, Cavatina Ice (SWB)
11. Isabelle Franzetti Heby Ryttarförening, Fredrica (SWB)
12. Anders Steneld Aspvik Ryttarförening, Carzella AWH Z
13. Angelica N Andersson Falbygdens Hästsportförening, Namilla VDL
14.Björn Svensson Åby Ridklubb, Volare F
15. Alice Etheridge Åby Ridklubb, Cold as Ice (SWB)
16. Izabelle Thedeby Sjölin Halmstads Fältrittklubb, Copacabana Ospa Z

Resultatsammanställning, 5-åriga hästar

1. Evelyn Sander Hallands Equestrians Ridsportförening, Gibson Z
2. Evelyn Sander Hallands Equestrians Ridsportförening, Spezial Diamond
3.Viktor Melin Åby Ridklubb, Continue CC (SWB)
4. Linn Hörnvall Askersunds Ridklubb, Lucky Larry (SWB)
5. Sofia Rundcrantz Nääs Hästsportförening, Rio d'Obolensky JS
6. Anders Steneld Aspvik Ryttarförening, Count Your Blessings Z
7. Hanna Nilsson Linköpings Fältrittklubb, Mhotessa
8. Ellen Brunes Föreningen Skästa Ridcenter, Marcello (SWB)
9. Jonas Rinné Åby Ridklubb, Comfort Z
10. Alexandra Emanuelsson Nääs Hästsportförening, Sam's Leonardo (SWB)
11. Linda Merkelin Åby Ridklubb, Bumble Bee (SWB)
12. Björn Svensson Åby Ridklubb, Blue Silber Dollar F (SWB)
13. Izabelle Kursinski Föreningen Sportryttarna, Baileys Cash (SWB)
14. Izabelle Thedeby Sjölin Halmstads Fältrittklubb, Dodge 2000 Z
15. Sara Andersson Föreningen Sportryttarna, Mona Lisa II

Resultatsammanställning, 6-åriga hästar

1. Erika Andersson Skaraortens Ryttarförening, Topaz Princess (SWB)
2. Anders Steneld Aspvik Ryttarförening, Caipirinha Sebitz Z
3. Alexandra Emanuelsson Nääs Hästsportförening, Unique MB (SWB)
4. Sandra Jacobsson Halmstads Fältrittklubb, Cover All K (SWB)
5. Sofia Rundcrantz Nääs Hästsportförening, For You DK Z
6. Sissela Smith Tärnö Hästsportklubb, Liza Minnelli
7. Erika Lindfelt Hakarps Ryttarförening, Brandy Dream (SWB)
8. Viktor Melin Åby Ridklubb, Emmie CC (SWB)
9. Niklas Grönberg Flyinge Hästsportklubb, Quick van het Zevenvindel
10. Jonas Rinné Åby Ridklubb, Zafira
11. Viktor Melin Åby Ridklubb, Lablue E B
12. Ellen Brunes Föreningen Skästa Ridcenter, Miami Heat
13. Max Sillfors Jump Club Ridsportförening, Lord London PWR
14. Olivia Didrik Vetlandaortens Ryttarförening, Bella Donna (SWB)
15. Iza Wallin Mantorp Hästsportförening, Box of Jewel (SWB)
16. Sofie Jakobsson Vimmerby HoppHästKlubb, Aloutte SL

Partners

  • Huvudpartner
    Övriga partners
Copyright © 2021 – 2022 All Rights Reserved. Global Trucks Youngster Tour En hemsida av AlizonWeb AB